Facebook Instagram

Roztocza – usuwanie i zwalczanie Białystok – Dezynsekcja

Zwalczanie roztoczy – dlaczego to konieczność?

Roztocza dla człowieka zdrowego, który nie ma alergii lub atopii, nie są bardzo szkodliwe. Mimo wszystko myśl o tym, że na produktach codziennego użytku zalegają drobnoustroje, nie należy do przyjemnych. Gdy jednak mówimy o alergikach i osobach mających genetyczne cechy atopii, czyli wrodzonej nadwrażliwości na alergeny, roztocza mogą być bardzo nieprzyjemne. Kontakt z nimi może doprowadzić do pojawienia się choroby, między innymi alergicznego nieżytu nosa, astmy alergicznej czy atopowego zapalenia skóry.
Dlatego tak ważna jest częsta zmiana pościeli i pranie jej w wysokich temperaturach. Jednak nawet to może nie zahamować rozwoju tych drobnoustrojów. Wtedy trzeba przejść do ich zwalczania profesjonalnymi środkami. Nasze Centrum Dezynfekcji chętnie podejmie się tego zadania, wykona wszelkie prace mające na celu nie tylko zwalczyć roztocza, ale również zapobiegnąć ich ponownemu powstawaniu na długi czas. Z pomocą specjalistycznych preparatów zneutralizujemy alergeny roztoczy kurzu domowego, przy okazji zmniejszymy liczbę alergenów zwierząt czy grzybów pleśniowych.


Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!
+48 791 307 807

Jak przebiega zabieg usuwania roztoczy?

Zwalczanie roztoczy w domu przebiega w trzech etapach. Pierwszy z nich to oczywiście przygotowanie konkretnego pomieszczenia lub całego budynku do zabiegu. Należy więc sprzątnąć wyposażenie, głównie to, które jest najmocniej narażone na występowanie alergenów roztoczy kurzu domowego, czyli dywany, firany, wykładziny, zasłony, meble tapicerowane, pościel, poduszki czy pluszowe zabawki. Te rzeczy będą zdezynfekowane osobno. Następnie nasi pracownicy przejdą do nanoszenia specjalistycznego preparatu na pozostałe meble.
Chcemy podkreślić, że mają do tego konkretne uprawnienia, a my możemy pochwalić się stosownymi certyfikatami, które to potwierdzają. Z pomocą zamgławiaczy rozprowadzimy środek na wszystkie elementy wyposażenia, a następnie opuścimy miejsce prac, wcześniej otwierając okna w pomieszczeniu. Wszystko dlatego, że stosowany przez nas środek mógłby niekorzystnie wpłynąć na człowieka. Zalecamy wietrzenie pomieszczenia przez minimum jedną godzinę, najlepiej nieco więcej. Opryskane dywany czy wykładziny nie powinny być odkurzane przez 3 dni od zabiegu, to czas, w którym preparat związuje alergeny inhalacyjne.

Korzyści płynące ze zwalczania roztoczy

Zwalczanie roztoczy pozwala przede wszystkim ochronić osoby uczulone przed wystąpieniem niepożądanych skutków oddziaływania alergenów wziewnych. Ponadto w przypadku pensjonatów czy hoteli, umożliwi zbudowanie sobie opinii miejsca przyjaznego dla alergików, obiektu dbającego o zdrowie i samopoczucie gości. Sprawi także, że osoby chore na alergię znajdą miejsce do wypoczynku, a to z kolei przełoży się na większą liczbę klientów. Korzyści wynikające z wykonania zabiegu zwalczania roztoczy dla samych domowników to oczywiście lepsze samopoczucie, poprawia zdrowia, dla alergików łatwiejsze nabieranie powietrza każdego dnia i pełen spokój. Zachęcamy więc do skorzystania z naszych profesjonalnych usług zwalczania roztoczy w domach, pensjonatach czy hotelach.

Zwalczanie pluskiew

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pluskwy domowej

Zwalczanie prusaków i karaluchów

zwalczanie, usuwanie, zabijanie prusaków, karaluchów

Zwalczanie much i meszek

zwalczanie, usuwanie, zabijanie much, meszek, gzów

Zwalczanie kleszczy

zwalczanie, usuwanie, zabijanie kleszczy

Usuwanie i zwalczanie os i szerszeni

zwalczanie, usuwanie, szerszeni i os

Zwalczanie i usuwanie pająków

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pająków

Usuwanie rybików cukrowych

zwalczanie, usuwanie, zabijanie rybika cukrowego

Zwalczanie pcheł

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pcheł

Zwalczanie i usuwanie mrówek

zwalczanie, usuwanie, zabijanie mrówek

Zwalczanie roztoczy

zwalczanie, usuwanie, zabijanie roztoczy