Facebook Instagram

Kleszcze – usuwanie i zwalczanie Białystok – Dezynsekcja

Skuteczne zwalczanie kleszczy

Niepozorny pajączek, często tak mały, że trudno go zauważyć, a spotkanie z nim może zmienić życie człowieka na zawsze. Kleszcze to niewdzięczne stworzenia, wydawać by się mogło, celowo utrudniające nasz byt. Tak naprawdę jednak ich życiową misją jest znalezienie żywiciela, a „efekt uboczny” w postaci przenoszenia wielu bardzo groźnych wirusów? Skąd mają o tym wiedzieć, to zwierzęta działające według jasnego cyklu, nie mają pojęcia o tym, że pasożytując na człowieku, mogą go nawet zabić.
Dla nas kleszcz to niemałe zagrożenie, nic dziwnego, że coraz częściej unikamy spacerów po lesie, przesiadywania pod drzewami iglastymi czy nie pozwalamy dzieciom bawić się w gęstej trawie. Czasem kleszcze potrafią osiedlić się na naszych podwórkach, wtedy konieczna jest ich likwidacja, a z pomocą przyjdzie wyspecjalizowana firma DDD, czyli Centrum Dezynfekcji.
Skupimy się na skutecznym pozbyciu się zagrożenia, zadziałamy stanowczo. Likwidacja kleszczy przebiegnie szybko i w pełni bezpiecznie dla domowników czy mieszkańców. Jeśli potrzebujesz skorzystać z usług profesjonalnego przedsiębiorstwa DDD, zachęcamy do wyboru naszej firmy, możemy pochwalić się setkami pozytywnie zakończonych działań.


Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!
+48 791 307 807

Kleszcze – gdzie najczęściej występują?

Twierdzenie, że kleszcza można spotkać tylko w lesie, jest oczywiście błędne. Tak naprawdę stworzenie to może wpełznąć na naszą skórę dosłownie wszędzie. Głównie jednak występuje w roślinności, jak się okazuje nawet niskiej. Trzeba także podkreślić, że nie spotkamy go jedynie na wsiach, często żerują w miastach, dokładnie w parkach czy przydrożnych żywopłotach.

Zarośla i gęsto porośnięte łąki to także ich ulubione środowisko, dlatego warto uważać na takich terenach. Kleszcze wykazują wzmożoną aktywność, gdy temperatura powietrza podnosi się po zimie do 5-7 stopni Celsjusza, wtedy również wilgotność jest sprzyjająca. Dlatego wczesna wiosna, a także późna jesień to okresy, kiedy jest ich najwięcej, kleszcze znajdują ludzkich żywicieli nawet zimą. Dlatego bez względu na porę roku postaw na zwalczanie kleszczy z trawników, usługę, jaką świadczymy od lat.

Jak usuwamy kleszcze?

Kleszcze najczęściej usuwamy z pomocą suchej mgły, a więc metodą zamgławiania termicznego. Nie zawsze jednak korzystamy z tego sposobu. Nasz wykwalifikowany zespół i niezawodny sprzęt pozwala nam także wykorzystywać do usuwania kleszczy metodę zamgławiania ULV, często także wybieramy oprysk grubokroplisty. Oczywiście dostosowanie metody do zlecenia nie jest bez znaczenia i tym bardziej, nie jest przypadkowe. Zawsze uprzednio dokonujemy analizy sytuacji, warunków atmosferycznych, a także lokalizacji.

Choroby przenoszone przez kleszcze

Najgroźniejsze choroby przenoszone przez kleszcze to borelioza i kleszczowe zapaleni mózgu, które jest jednocześnie rzadziej spotykane, ma objawy podobne do grypy, występują już po tygodniu lub dwóch od ukąszenia. Po chwilowym ustaniu objawów wraca ze zdwojoną siłą i przeradza się w zapalenie mózgu lub opon mózgowych u dzieci i młodzieży. Może doprowadzić nawet do śmierci.

Borelioza jest nieco mniej groźna, objawia się gorączką i bólem głowy, często pojawiają się także wymioty. Prowadzi do zaburzeń psychicznych i neurologicznych. Jak widzisz, z kleszczami nie ma żartów, zadbaj o ich skuteczne usunięcie z pomocą specjalistów z Centrum Dezyfenkcji.

Zwalczanie pluskiew

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pluskwy domowej

Zwalczanie prusaków i karaluchów

zwalczanie, usuwanie, zabijanie prusaków, karaluchów

Zwalczanie much i meszek

zwalczanie, usuwanie, zabijanie much, meszek, gzów

Zwalczanie kleszczy

zwalczanie, usuwanie, zabijanie kleszczy

Usuwanie i zwalczanie os i szerszeni

zwalczanie, usuwanie, szerszeni i os

Zwalczanie i usuwanie pająków

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pająków

Usuwanie rybików cukrowych

zwalczanie, usuwanie, zabijanie rybika cukrowego

Zwalczanie pcheł

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pcheł

Zwalczanie i usuwanie mrówek

zwalczanie, usuwanie, zabijanie mrówek

Zwalczanie roztoczy

zwalczanie, usuwanie, zabijanie roztoczy