Facebook Instagram

Ozonowanie Białystok

Ozonowanie pomieszczeń i pojazdów.

Ozon ( z greckiego odzon-pachnący) jest to niebieskawy gaz którego cząsteczka składaja się z trzech atomów tlenu O3. Ozon posiada charakterystyczny, specyficzny zapach i jest jednym z najskuteczniejszych powszechnie znanych środków dezynfekcyjnych wody i powietrza. Najczęsciej podczas wykonywania zabiegów dezynfekcji ozonowania, produkowany jest w formie gazowej za pomocą przenośnych genratorów ozonu.. Jest bardzo silnym utleniaczem.

W naturalnych warunkach powstaje wskutek działania promieni UV, a także w wyniku reakcji tlenku azotu z lotnymi związkami organicznymi i podczas wyładowań atmosferycznych. Zawsze po burzy z licznymi piorunami czujemy odświeżone powietrze, właśnie z powodu obecności ozonu. Do zabiegu dezynfekcji wykorzystujemy ozon w formie gazowej który otrzymujemy poprzez wyładowania elektrody koronowej i utrzymujemy przez określony czas w kontrolowanym stężeniu za pomocą najlepszych przenośnych generatorów ozonu Trioxgyen. Po ozonowaniu nie pozostają żadne niepożadane pozostałośći jest tylko tlen.


Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!
+48 791 307 807

Ozonowanie powietrza doskonale sprawdza się w dezynfekcji pomieszczeń biurowych, mieszkalnych, pojazdów oraz innych miejsc w których zachodzi konieczność wykonania mało inwazyjnego ale zarazem bezpiecznego zabiegu dezynfekcji. Jako nieliczni podczas każdego profesjonalnego zabiegu ozonowania dokonujemy pomiarów stężenia ozonu O3 mierzonego w ppm za pomocą najepszych mierników wielogazowych dostępnych na rynku. Zdecydowanie odradzamy wybieranie firm które „ozonują” przez niewłaściwie wykwalifikowany personel za pomocą bardzo słabych powszechnie dostępnych i nie wydajnych generatorów ozonu których producenci podają kilkukrotnie zawyżone wartości produkcji ozonu na godzinę. Błędne dane producenta, brak wiedzy i brak kontroli pomiarów stężenia ozonu podczas pseudo ozonowania to bardzo niebezpieczna sytuacja w której może zajść fałszywe przeświadczenie iż pomieszczenie zostało zdezynfekowane i bezpieczne do dalszego użytkowania ponieważ w pomieszczeniu mogło być wyprodukowane zbyt małe stężenie ozonu O3. Brak kontroli stężenia podczas oznowania może również doprowadzić do uszkodzenia elektroniki, wyposażenia, sprzętu oraz pojazdów. Bardzo ważnym aspektem przy ozonowaniu jest szczelność pomieszczeń, gdyż im lepsza jest szczelność pomieszczeń/budynku tym wyższe stężenia ozonu możemy uzyskać w krótszym czasie dlatego przed planowanym zabiegiem zalecamy dokładne uszczelnienie kratek wentylacji, dziur, pęknięć w ścianach oraz szczelnin któymi mógłby wydostawać się ozon. Przed planowanym zabiegiem należy usunąć wszystkie zbędne przedmioty, posprzątać oraz wynieść z pomiesczenia wszystkie rośliny i zwierzęta. Szczególnie zalecamy systematyczne ozonowanie pomieszczeń biurowych w których gromadzi się dużo ludzi gdyż dezynfekcja znacząco ogranicza rozprzestrzenianie się chorób np. grypy wśród współpracowników danej firmy.

Usługi ozonowania w Białymstoku

Korzystamy z nowoczesnych ozonatorów

Nasza firma wykonuje ozonowanie pomieszczeń w przypadkach:
– neutralizacji kwasu masłowego,
– usuwanie zapachu stęchlizny,
– zwalczania wirusów i grzybów,
– usuwanie alergenów,
– odgrzybianie,
– likwidacja wilgoci,
– (dopisać po przecinku, co jeszcze by się przydało)

Dlaczego warto postawić na ozonowanie w Białymstoku?

Skuteczna walka z mikroorganizmami umożliwia znacznie zmniejszenie zagrożenia przenoszenia się chorób kontaktowych. Bakterie oraz wirusy nie paraliżują życia domowników i nie wpływają na ich codzienne funkcjonowanie. Regularnie wykonywane ozonowanie to również sposób na to, aby chronić pracowników firmy oraz klientów, a także utrzymać ciągłość realizowanych zadań. Współpraca z nami pozwala wyeliminować zagrożenie i lepiej przygotować pomieszczenia, sprzęty oraz pojazdy do ich wykorzystania. Oferujemy maksymalną skuteczność działania, a także indywidualne podejście do każdego zlecenia. Chcesz skorzystać z właściwości ozonu i zadbać o czystość użytkowanych powierzchni? Zgłoś się do nas!

Pozbądź się groźnych mikroorganizmów!

Zagrożenie powodowane przez wirusy i bakterie jest realne – zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i w biurach, komunikacji miejskiej, miejscach publicznych, a także w punktach usługowych. Warto walczyć z nim sprawdzonymi sposobami, z użyciem nowoczesnych sprzętów i technologii. Kryteria te świetnie spełnia ozonowanie, realizowane przez nas w sposób najlepszy z możliwych. Dokładamy wszelkich starań, aby każda przestrzeń została uwolniona od szkodliwych mikroorganizmów. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Naszą ideą jest Twoje zadowolenie z usługi ozonowania!

Profesjonalne ozonowanie powietrza w mieszkaniu umożliwia zwalczanie wirusów w tym SARS, MERS, SARS-CoV-2, COVID-19 (koronawirus), grzybów i bakteri. Ozonowanie pomieszczeń przeprowadzane z kontrolowanym stężeniem to bardzo skuteczna i bezpieczna metoda dezynfekcji. Zastosowanie ozonu w stężeniu 5 ppm po godzinie obniża liczebność bakteri kałowych do zera. Do ozonowania wykorzystujemy najwyższej klasy generatorów ozonu Trioxygen. Profesjonalny zabieg dezynfekcji w którym kontrolowane jest bieżace stężenie ozonu podczas ozonowania to gwarancja bezpieczeństwa ponownego użytkowania miejsc w których został przeprowadzony zabieg.

Ozonowanie ścian jest pomocne w odgrzybianiu i likwidacji pleśni ze ścian
oraz likwiadcji zapachu wilgoci w pomieczeniach dotkniętych np. zalaniem, powodzią.

Ozonowanie mieszkania doskonale sprawdza się w pomieszczeniach,w których znajdują się alergicy a także małe dzieci, które zapadają na schorzenia układu oddechowego ponieważ po ozonowaniu powietrze w pomieczeniach jest oczyszczone z roztoczy kurzu oraz znacząco poprawia się jakość powietrza. Dzięki sktuecznemu zabiegowi ozonowanie powietrza w mieszkaniu powzwala całkowicie oczyścić je z bakterii, grzybów oraz ich zarodników które mogą powodować stany zapalne oraz infekcję.

Ozonowanie ścian w domu

Neutralizacja kwasu masłowego. Atak kwasem masłowym zorganizowany przez konkurencję to bardzo uciążliwa i nieprzyjemna sytuacja do której dochodzi niestety coraz częściej w wielu miejscach na całym świecie. Rozlanie kwasu masłowego w pomieczeniach powodouje długotrwały niesamowity fetor co stanowi pewne zagrożenia dla użytkowników lokalu przez to powoduje wyłączenie lokalu z użycia na pewien czas, aż do momentu ustania smrodu. Oznowanie szybko dezaktywuje i neturalizuje bardzo uciązliwe zapachy, jako jedyny nie maskuje źródła odoru, ale trwale usuwa smród z otoczenia. Poprzez ozonowanie możemy ograniczyć fetor kwasu masłowego w 90% – 95%.

Ozon doskonale sprawdza się w dezynfekcji mieszkania po zgonie, skutecznie likwiduje z pomieszczeń trudne do zniesienia zapachy powstałe po procesach rozkładu zmarłego powstające tkz „jady trupie” a obrzydliwy fetor martwego, rokładającego się ciała to „zapach śmieci” Więcej informacji w zakładce dezynfekcja mieszkania po zgonie.

Dezynfekcja klimatyzacji samochodowych oraz odkażanie klimatyzacji oraz wentylacji w budynkach i biurowcach poprzez ozonowanie.

Usuwanie zapachu spalenizny. Oznonowanie wskutek pożaru to konieczny zabieg kóry pozwala na całkowite pozbycie się odoru spalenizny z pomieszczeń wywyłanych przez ogień. Ozonowanie ścian doskonale sprawdza w pozbywaniu się brzydkich ,specyficznych, uciążliwych zapachów danych miejsc takich jak: kina, hotele, apartamenty, teatry, restauracje, miejsca użyteczności publicznej, szatnie pracownicze oraz placówki służby zdrowia.

Ozon znajduje również zastosowanie w rolnictwie np. do ozonowania owoców tuż po zbiorze lub w hurtowniach magazynujących produkty spożycze. Ozonowanie owoców znacząco ogranicza choroby powodujące procesy gnicia przez co znacząco wydłuża czas przechowywania owoców po zbiorze np. truskawki, borówki. Sprawdza się również w sanitaryzacji daktyli i innych produktów ogrodniczych jednak zawsze należy pamiętać iż ozonowanie nie jest lekarstwem na wcześniejsze zaniedbania agrotechniczne.

Po przeprowadzonym zabiegu ozonowania każdorazowo należy odczekać określony czas po ozonowaniu aby stężenie ozonu w pomieszczeniach spadło do bezpiecznego poziomu a następnie należy dokładnie wywietrzyć pomieszczenia poddane zabiegowi ozonowania przed ponownym wejściem i użytkowaniem ponieważ wdychanie ozonu w wysokim stęzeniu jest szkodliwe i może być groźne dla zdrowia.

Zapraszamy również do skorzystania z naszych pozostałych usług: dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji.

Zapytaj o swoją lokalizację, z pewnością rozwiążemy Twój problem.

Zwalczanie pluskiew

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pluskwy domowej

Zwalczanie prusaków i karaluchów

zwalczanie, usuwanie, zabijanie prusaków, karaluchów

Zwalczanie much i meszek

zwalczanie, usuwanie, zabijanie much, meszek, gzów

Zwalczanie kleszczy

zwalczanie, usuwanie, zabijanie kleszczy

Usuwanie i zwalczanie os i szerszeni

zwalczanie, usuwanie, szerszeni i os

Zwalczanie i usuwanie pająków

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pająków

Usuwanie rybików cukrowych

zwalczanie, usuwanie, zabijanie rybika cukrowego

Zwalczanie pcheł

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pcheł

Zwalczanie i usuwanie mrówek

zwalczanie, usuwanie, zabijanie mrówek

Zwalczanie roztoczy

zwalczanie, usuwanie, zabijanie roztoczy