Facebook Instagram

Odpluskwianie Białystok – Pluskwy domowe – usuwanie i zwalczanie

Zwalczanie Pluskwy domowej, “Cimex lectularius” Odpluskwianie należy powierzyć profesjonalnej, sprawdzonej, lokalnej firmie która przeprowadzi minimum dwa zabiegi dezynsekcji. Dezynsekcję pluskwy domowej należy powtórzyć w odstępie od 14 do 21 dni od dnia pierwszego zabiegu dezynsekcji. Najskuteczniejszą metodą pozbycia się pluskwy domowej z mieszkania jest profesjonalny zabieg dezynsekcji który powinien składać się kilu etapów i elementów. Zamgławianie chemiczne ULV to obecnie najskuteczniejsza metoda zwalczania pluskiew którą od lat wykorzystujemy w naszych zabiegach dezynsekcji. Zabiegi likwidacji pluskwy domowej przeprowadzane są przy doborze najlepszych, profesjonalnych, sprawdzonych preparatów, które eliminują wszystkie stadia rozwojowe pluskwy domowej.

W pierwszym etapie dokonujemy szczegółowego przeszukania mieszkania w celu zlokalizowania miejsc występowania, gnieżdżenia się pluskiew. Likwidujemy widoczne jajeczka a następnie wykonywany jest zabieg dezynsekcji.

W drugim zabiegu zwalczania pluskwy następuje ponowne sprawdzenie miejsc w których były już złożone jajeczka oraz miejsc bytowania pluskiew. Następnie ponownie mechaniczne usuwamy jajeczka pluskiew oraz powtarzamy dezynsekcję poprzez zamgławianie ULV.

Tak przeprowadzone zabiegi dezynsekcji spowodują całkowitą likwidację miejsc narodzin nowych larw pluskwy, i pozbycie się problemu.


Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!
+48 791 307 807

Do przeprowadzenia skutecznego zabiegu dezynsekcji na pluskwy domowe używamy mieszanki preparatów w postaci koncentratów, między innymi mikro kapsułkowych co sprawia, że zabieg jest bezpieczny dla ludzi oraz działa lepiej i dłużej na zabezpieczonych powierzchniach. Przeprowadzenie 2-3 profesjonalnych zabiegów dezynsekcji gwarantuje skuteczne pozbycie się insektów. Pluskwa domowa nazywana jest także „łóżkową” ze względu na ich występowanie w pobliżu i szczelinach łóżek. Potrafi ona doskonale się chować, więc w pierwszych dniach od pojawienia się jej w mieszkaniu bardzo trudno jest dostrzec miejsca zagnieżdżenia się dla osób, które nie miały wcześniej tego problemu. Pierwsze ukąszenia bardzo często mylone są z alergią.

Z upływem czasu pluskwy gryzą coraz częściej. Pluskwy gryząc, pobierają krew która jest im potrzebna aby przejść do kolejnego etapu rozwoju, od nimfy do dorosłego osobnika. Wówczas dochodzi do rozmnażania się pluskiew. Powoduje to, iż skuteczne pozbycie się insektów we własnym zakresie staje się niemożliwe, a opryskiwanie samych łóżek nie przynosi efektów.

W ostatnich latach pluskwy domowe zyskały wrodzoną odporność na większość dostępnych preparatów owadobójczych i są obecnie najczęściej występującymi insektami w mieszkaniach i domach. Posiadamy w sprzedaży doraźne preparaty, gotowe środki chemiczne, koncentraty mikro kapsułkowe, pułapki lepowe, aerosole ulv, „bomby na pluskwy” oraz inne produkty do zwalczania pluskwy domowej które są dostępne w naszym sklepie.

preparaty srodki i chemia na pluskwy domowe

Morfologia, wygląd pluskwy domowej:

Pluskwy domowe maja spłaszczone, płaskie ciało. W pierwszym cyklu rozwoju są praktycznie przeźroczyste, w kolejnych fazach wzrostu przybierają bardziej brązowe ubarwienie. Nie mają skrzydeł, nie latają. Poruszają się na odnogach. Posiadają narząd gębowy który służy do nakłuwania skóry i pobierania krwi.

Występowanie i miejsca gnieżdżenia się pluskiew:

Pluskwy najczęściej występują:
– w szczelinach i zakamarkach łóżek,
– wzdłuż szwów materaców,
– pomiędzy tapetami,
– za obrazami,
– przy gniazdkach i włącznikach prądu,
– za szafkami nocnymi,
– za listwami przypodłogowymi, itp.

Miejsca występowania pluskiew można rozpoznać po niewielkich czarnych kropkach (odchodach). Te niewielkie kropki to strawiona krew, która posiada charakterystyczny zapach. Ślady pluskwy domowej można zaobserwować również na pościeli która może mieć małe, rozmazane ślady krwi.

Pluskwy mogą z łatwością przedostawać się z sąsiednich mieszkań na przykład:
– przez szczeliny przy rurach ogrzewania,
– miedzy futrynami,
– przez kratki wentylacyjne,
– poprzez przewody elektryczne i pozostałe szczeliny w mieszkaniach.

W skrajnych przypadkach gdy występuje duże skupisko pluskwy domowej, mogą przechodzić pomiędzy kondygnacjami bloku również po elewacji.

Stadia rozwoju i biologia pluskwy domowej

Pluskwy przez wszystkie stadia rozwoju żyją od roku do ponad dwóch lat. Na każdym etapie rozwoju pluskwy muszą pobrać krew ludzką bądź w pewnych przypadkach zwierzęcą, aby mogły rosnąć i rozwijać się. Ich ciało z każdym pobraniem krwi staję się bardziej ciemnobrązowe i wówczas są bardziej zauważalne. Podczas każdej fazy rozwoju pluskwa gubi skórę, podczas wszystkich faz rozwoju pluskwa linieje pięciokrotnie. Wówczas znajdujemy suche pancerzyki pluskiew w miejscach ich bytowania.

 

Zwalczanie pluskiew

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pluskwy domowej

Zwalczanie prusaków i karaluchów

zwalczanie, usuwanie, zabijanie prusaków, karaluchów

Zwalczanie much i meszek

zwalczanie, usuwanie, zabijanie much, meszek, gzów

Zwalczanie kleszczy

zwalczanie, usuwanie, zabijanie kleszczy

Usuwanie i zwalczanie os i szerszeni

zwalczanie, usuwanie, szerszeni i os

Zwalczanie i usuwanie pająków

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pająków

Usuwanie rybików cukrowych

zwalczanie, usuwanie, zabijanie rybika cukrowego

Zwalczanie pcheł

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pcheł

Zwalczanie i usuwanie mrówek

zwalczanie, usuwanie, zabijanie mrówek

Zwalczanie roztoczy

zwalczanie, usuwanie, zabijanie roztoczy