Facebook Instagram Google+

Pluskwy domowe

Zwalczanie Pluskwy domowej, pluskiew  „Cimex lectularius” odpluskwianie należy wykonywać jedynie poprzez profesjonalne minimum dwa zabiegi dezynsekcji w określonym odstępie czasowym. Najskuteczniejszą metodą zwalczania pluskwy domowej jest kilku etapowy profesjonalny zabieg który powinien składać się kilu elementów. Przed przystąpieniem do dezynsekcji należy dokładnie zdiagnozować miejsca występowania, chowania się  pluskiew. Zamgławianie chemiczne ULV przy doborze najlepszych profesjonalnych preparatów zabija, eliminuje wszystkie stadia rozwojowe pluskwy domowej, następnie  poprzez  mechaniczne usuwanie jajeczek pluskiew następuje likwidacja miejsc narodzin nowych larw pluskwy.

Do przeprowadzenia skutecznego zabiegu dezynsekcji na pluskwy domowe  używamy mieszanki 4 preparatów w postaci koncentratów, między innymi mikro kapsułkowych co sprawia że zabieg jest bezpieczny dla ludzi oraz staje dłużej działającym na zabezpieczonych powierzchniach. Przeprowadzenie 2-3 profesjonalnych zabiegów dezynsekcji gwarantuje skuteczne pozbycie się insektów.  Pluskwa domowa nazywana jest także pluskwą łóżkową ze względu na ich występowanie w szczelinach łóżek. Pluskwa domowa potrafi doskonale się chować więc w pierwszym etapie zagnieżdżenia się pluskiew bardzo trudno je zauważyć. Na początku pluskwy gryzą rzadko i zazwyczaj chowają się łóżkach. W kolejnych etapach gdy pluskwy gryzą, pobierają krew na każdym etapie swojego rozwoju od nimfy do dorosłego osobnika pluskwy, wtedy dochodzi do rozmnażania się pluskiew. Rozmnożenie się pluskiew  powoduje iż skuteczne pozbycie się insektów we własnym zakresie staje się niemożliwe i pryskanie we własnym zakresie samych łóżek nie przynosi efektów. W ostatnich latach pluskwy są najczęściej występującymi insektami w mieszkaniach. Gotowe preparaty, środki chemiczne, pułapki lepowe, koncentraty mikro kapsułowe do zwalczania pluskwy domowej są dostępne w naszym sklepie.

preparaty srodki i chemia na pluskwy domowe

Morfologia, wygląd pluskwy domowej:

Pluskwy domowe maja spłaszczone, płaskie ciało. Nie mają skrzydeł i poruszają się na odnogach. Posiadają narząd gębowy który służy do nakłuwania skóry i pobierania krwi.

Występowanie i miejsca gnieżdżenia się pluskiew:

Pluskwy najczęściej, występują w łóżkach oraz materacach, wzdłuż szwów,  w szczelinach i zakamarkach łóżek, pomiędzy tapetami, za obrazami, przy gniazdkach i włącznikach prądu, za szafkami nocnymi oraz innymi przedmiotami w zainfekowanym, zapluskwionym pomieszczeniu. Występowanie pluskiew można rozpoznać po niewielkich czarnych odchodach pluskiew, jest to strawiona krew która posiada charakterystyczny zapach. Ślady pluskwy domowej można zaobserwować po używanej pościeli która może mieć małe, rozmazane ślady krwi. Pluskwy mogą z łatwością przedostawać się z sąsiadujących mieszkań oraz między kondygnacjami bloku poprzez szczeliny przy rurach ogrzewania, między futrynami, poprzez przewody elektryczne i pozostałe szczeliny w mieszkaniach.

Stadia rozwoju i biologia pluskwy domowej:

Pluskwy przez wszystkie stadia rozwoju żyją od roku do ponad dwóch lat. Na każdym etapie rozwoju pluskwy muszą pobrać krew ludzką bądź w pewnych przypadkach zwierzęcą krew aby mogły rosnąć i rozwijać się, ich ciało staję się wtedy ciemnobrązowe i wówczas są bardziej zauważalne. Podczas każdej fazy rozwoju pluskwa gubi skórę, podczas wszystkich faz rozwoju pluskwa linieje pięciokrotnie.

 

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pluskwy domowej

zwalczanie, usuwanie, zabijanie prusaków, karaluchów

zwalczanie, usuwanie, zabijanie mrówek

zwalczanie, usuwanie, zabijanie kleszczy

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pająków

zwalczanie, usuwanie, prusaków, karaluchów

zwalczanie, usuwanie, zabijanie rybika cukrowego

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pcheł

zwalczanie, usuwanie, zabijanie much, meszek, gzów

zwalczanie, usuwanie, zabijanie roztoczy