Facebook Instagram

Mrówki faraona – usuwanie i zwalczanie Białystok – Dezynsekcja

Mrówki „Formicidae”  Usuwanie gniazd mrówek, dezynsekcja mrówki faraona.  W Europie można zaobserwować około 180 różnych gatunków mrówek. Przystępując do skutecznego zwalczania mrówek należy pamiętać, aby użyć wysokiej jakości środków z przynętą, która wyeliminuje królowe oraz ich larwy. Podczas profesjonalnego zabiegu do zwalczania i tępienia mrówek stosujemy metodę żelową połączoną z dezynsekcją opryskową która likwiduje wszelkie gatunki mrówek nachodzące do budynków z zewnątrz oraz bytujące w ich pobliżu.

Zwalczanie i usuwanie mrówek w Białymstoku – prace krok po kroku

Mrówki nie przenoszą groźnych chorób, jednak stanowią niemałe zagrożenie dla żywności spożywanej przez człowieka. Przede wszystkim mogą ją skutecznie zanieczyścić, co nie ma nic wspólnego z higieną, jest na pewno nieprzyjemne, szczególnie gdy osoba chcąca spożyć konkretny posiłek zauważy na nim te owady. Nic więc dziwnego, że gdy zobaczysz w domu, mieszkaniu, biurze, miejscu pracy czy ogrodzie mrówki, chcesz się ich po prostu pozbyć. Niestety domowe sposoby nie zawsze działają, można powiedzieć, że są nieskuteczne, bo mają za zadanie zlikwidować mrówki, które widać gołym okiem, a w zwalczaniu tych owadów chodzi o to, aby pozbyć się ich definitywnie, razem ze wszystkim, czego człowiek nie może dostrzec, a więc na przykład podziemnymi korytarzami, gdy mowa o ogrodzie.

Nasze Centrum Dezynfekcji chętnie podejmie się prac, które będą miały na celu zwalczenie mrówek krok po kroku. Zachęcamy do rozpoczęcia naszej współpracy od rozmowy telefonicznej, umówimy się na wizytę i inspekcję we wcześniej wyznaczonym miejscu, gdzie omówimy szczegóły. Przedstawimy wcześniej także plan zwalczania mrówek, który będzie uwzględniał stopień inwazji tych owadów i szacunkowe koszty naszej pracy. Po zatwierdzeniu wszystkich formalności skupimy się na pracy. Nasi technicy rozpoczną proces usuwania szkodników, który będzie obejmował użycie specjalistycznych środków owadobójczych, a także niezawodnego, nowoczesnego sprzętu DDD. Likwidacja mrówek przebiegnie bez najmniejszych problemów. W późniejszym terminie proponujemy także wizyty kontrolne, aby upewnić się, że mrówki nie wracają.


Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!
+48 791 307 807

Jak nie dopuścić do ponownej inwazji mrówek?

Jeżeli nie chcesz dopuścić do inwazji mrówek, upewnij się, że w domu nie ma źródeł odkrytej żywności, która przyciąga te owady. Najczęściej są to resztki jedzenia i płynów o słodkim smaku, choć mrówki w tej kwestii nie są wybredne. Pamiętaj więc, aby zawsze przykrywać jedzenie, a wszelkie resztki pożywienia usuwaj zaraz po ich nagromadzeniu. Zadbaj o porządek i czystość w domu, aby na podłodze czy meblach również nie zalegały resztki pokarmów. Szczelnie zamykaj kosze na śmieci, gdy mowa o ogrodzie, kompostownik odgradzaj i zamykaj. Skup się także na właściwym przechowywaniu jedzenia dla zwierząt, gdyż mrówki cenią sobie również takie posiłki. Gdy pies czy kot zjedzą i wypiją, co im podałeś, wyczyść miski, a ustrzeżesz się przed mrówkami.

Co wskazuje, że w domu lub ogródku są mrówki?

Zwalczanie mrówek w domu i ogrodzie to usługi, jakie świadczymy każdego dnia dla naszych klientów, którzy nie zawsze są pewni, czy to naprawdę inwazja tych owadów. Jak się o tym przekonać? Przede wszystkim gniazda, małe stosy ziemi wokół otworów w glebie, często także u podstawy elewacji w domu mogą świadczyć o występowaniu mrówek. Niektóre gatunki cenią sobie spokój i ciszę wewnątrz ścian, wtedy są jeszcze trudniejsze do wykrycia. Gniazda to jednak pierwszy znak, drugim są ścieżki mrówek, na których pozostał feromon po poprzednim okazie, który maszerował tą drogą. Jeśli więc widzisz jedną mrówkę, prawdopodobnie była tu wcześniej inna. W końcu możesz zauważyć żywe mrówki również w domu, na przykład w miejscach, gdzie przygotowujesz jedzenie. To podstawowy znak, że gdzieś w pobliżu jest gniazdo tych owadów. Nie martw się jednak. Skontaktuj się z Centrum Dezynfekcji i zleć nam likwidację mrówek!
Do dezynsekcji mrówek wykorzystujemy metodę żelową plus oprysk chemiczny, dodatkwo stosujemy skuteczne karmniki z trutką Protecta.

Preparaty i środki chemiczne na mrówki

Proponowanym przez nas środkiem na zwalczanie mrówek jest żel na mrówki Forumidor 25g. Substancja czynna: fipronil 0,5g/kg. Preparat do zwalczania i likwidacji mrówek wewnątrz oraz wokół budynków. Produkt firmy BASF. Roztwór: Produkt gotowy do użycia. Dawkowanie 1 kropla (0,03 g) co 30 cm na trasie przebiegu mrówek.

Sposób użycia:
Wewnątrz pomieszczeń należy wykładać preparat w postaci cienkich linii w miejscach gromadzenia się i na drodze przebiegu owadów, zwłaszcza pod i za szafkami, miejscach przechodznia rur CO, wody, przy ciągach wentylacyjnych i kanalizacyjnych, wywietrznikach, szczelinach, a także w pękniętych ścianach. Na zewnątrz pomieszczeń należy wykładać preparat w postaci cienkich linii w miejscach gromadzenia się i na drodze przebiegu owadów. Mrówki pobierają preparat, przenoszą żel do gniazda, karmią nim larwy i królową, zwiększając w ten sposób owadobójcze działanie zatrutej przynęty. Okres od zastosowania produktu do uzyskania skutku biobójczego: 48 godzin. Kolonia mrówek zostaje zniszczona z reguły po 2 tygodniach. Preparat zawiera także benzoesan denatonium – substancję zniechęcającą do przypadkowego spożycia.

PRODUKT BIOBÓJCZY NALEŻY UŻYWAĆ, Z ZACHOWANIEM SZCZEGÓLNYCH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI. PRZED UŻYCIEM NALEŻY PRZECZYTAĆ ETYKIETĘ.

Zwalczanie pluskiew

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pluskwy domowej

Zwalczanie prusaków i karaluchów

zwalczanie, usuwanie, zabijanie prusaków, karaluchów

Zwalczanie much i meszek

zwalczanie, usuwanie, zabijanie much, meszek, gzów

Zwalczanie kleszczy

zwalczanie, usuwanie, zabijanie kleszczy

Usuwanie i zwalczanie os i szerszeni

zwalczanie, usuwanie, szerszeni i os

Zwalczanie i usuwanie pająków

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pająków

Usuwanie rybików cukrowych

zwalczanie, usuwanie, zabijanie rybika cukrowego

Zwalczanie pcheł

zwalczanie, usuwanie, zabijanie pcheł

Zwalczanie i usuwanie mrówek

zwalczanie, usuwanie, zabijanie mrówek

Zwalczanie roztoczy

zwalczanie, usuwanie, zabijanie roztoczy